zadzwon

Zadzwoń

grawerowanie-gdansk

Grawerujmy!

inpiracje-grawer-gdansk

Nawiguj


Zespół Zagrawerowanych lubi wyzwania, kolejnym z nich jest tworzenie (regularnie…) bloga o Grawerowaniu (myślicie, że damy radę?).

Stwierdziliśmy, że skromna dawka wiedzy może być nie tylko przydatna, ale i pomóc każdej osobie, która chce zrobić prezent, czy jest zainteresowana tematem 🙂

Co to ten grawer? A no już tłumaczymy,  wkładając przedmiot do maszyny poprzez wiązkę lasera, trwale wypalamy napis, logo, zdjęcie.

Dlaczego grawer się nie ściera?  Ponieważ nie nakładamy żadnej farby, grawerowanie to tak naprawdę wypalenie we wskazanych miejscach konkretnego projektu.

 

 

Każdy element naszego projektu np. grawer kalendarza z imieniem Piotr – laser widzi w ten sposób, że każdy element napisu jest zaznaczony na czarno – tzn. do usunięcia. We wskazanym miejscu laser wybiera materiał, pozostawiając po sobie piękny napis.

Czy da się usunąć grawer? Otóż nie. Grawer stanowi wgłębienie, które jest wyczuwalne pod palcem – najlepiej to widać w przypadku graweru na skórze czy graweru na szkle. I o to w tym chodzi 🙂 Aby każda nasza dedykacja była na zawsze!

P.S. Dla wszystkich miłośników graweru wyjaśniamy, że opisujemy tutaj jedynie grawer wykonanych techniką graweru komputerowego, zwanym także grawerowaniem elektronicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *