zadzwon

Zadzwoń

grawerowanie-gdansk

Grawerujmy!

inpiracje-grawer-gdansk

Nawiguj


Grawer na szkle bardzo lubimy 🙂 Piękne dedykacje, wyraźny i mocny grawer. Po wlaniu dowolnego napoju do szklanej karafki lub szklanki z grawerem, mamy świadomość, że nasz grawer cieszy oko. Najczęściej grawerujemy karafki, szklane statuetki, szklanki, kufle do piwa. Nie straszne są nam wazony czy inne przedmiotu ozdobne. W swojej ofercie mamy medale szklane produkcji włoskiej oraz statkuetki o nietypowych kształtach.

Co zatem powinniście wiedzieć przed zakupem szklanek czy karafki?

Najlepiej graweruje nam się na przedmiotach prostokątnych, po pierwsze dlatego, że łatwiej się je ustawia, po drugie dlatego, że mamy więcej miejsca na wykonanie graweru.

Po drugie nie grawerujemy na szkle, które jest cieńsze niż 2mm – oznacza to, że ozdobne flakony czy filigramowej szklaneczki nie wchodzą w grę – dlaczego? Bo mogą pęknąć podczas grawerowania.

Jedyne czego nie grawerujemy na szkle to wokół szklanek czy kufli. Jedyną dostępnie technicznie metodę zagrawerowania takich powierzchni, to grawer w pionie.

Poniższe zdjęcie dokładnie obrazuje jaki możemy grawer wykonać. Poniższe zdjęcie dokładnie pokazuje, że szerokość graweru na kuflu dyktuje nam stopień zaokrąglenia produktu.

Grawer na szkle jest jednak najbardziej dla nas fascynującą formą grawerowania – może dlatego, został opisany jako pierwszy (?) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *