zadzwon

Zadzwoń

grawerowanie-gdansk

Grawerujmy!

inpiracje-grawer-gdansk

Nawiguj


To jedno z tych pytań, które jest bardzo nieoczywiste. Dlaczego?
Wszystko zależy od danego produktu ze szkła. Na jednym możemy coś wygrawerować na innym nie. Składa się na to wiele czynników.
Kilka z nich opiszemy w tym wpisie.

 1. Grubość szkła
  Jak dobrze wiesz grawerowanie jest to wypalanie laserem napisu lub logo. O ile laser nie zrobi większych szkód na plastiku, drewnie czy metalu, tak przy szkle jest to odwrotna sytuacja. Szkło w trakcie grawerowania się nagrzewa i może pęknąć dlatego tak ważne jest by grubość grawerowanego szkła miała chociażby 2 mm. W ten sposób laser nie uszkodzi grawerowanej powierzchni, a Twój prezent będzie pięknie wygrawerowany.
 2. Płaskie miejsce
  Ten problem jest najczęściej spotykany, gdy klienci przynoszą nam szkło do grawerowania. Przychodzą z piękną szklanką, na której myślą, że idealnie wyglądałby napis bądź logo. Niestety nie na każdej powierzchni da się zagrawerować. Laser potrzebuje idealnie poziomej powierzchni do grawerowania.

 3. Wysokość i wielkość
  Nasz grawer ma swoje ograniczenia i nawet jeśli chcielibyśmy to zmienić, nie mamy na to wpływu. Musimy zaznaczyć, że maksymalna wielkość produktu po jego włożeniu do maszyny nie może być większa niż 30x60x17cm.
 4. Miejsce do zagrawerowania
  Musimy wspomnieć o tym, że nie każde miejsce na szklance, kieliszku czy wazonie jest odpowiednie do grawerowania.
  W szklance lepiej unikać miejsca tuż przy krawędzi, gdyż jest ono bardzo cienkie i łatwo pęka pod działaniem promienia lasera.
  W kieliszkach, gdy chcemy grawerować nóżkę dobrze, gdy jest ona grubsza- grawer jest bardziej widoczny i lepiej się prezentuje.

Kończąc ten wpis chcemy pokazać wam kilka naszych realizacji.

grawer karafka gdansk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *